Kérdés: Ezúton szeretnék választ kapni egy számomra kellemetlenné fajult helyzetben. Vásároltam Dunaújvárosban egy gépjárművet úgy, hogy a sajátomat is értékesítettem. Mondhatnám, gépjármű csere volt azonos értekben. Az úriember elhajtott az általam eladott autóval, az én figyelmetlenségemből adódóan benne maradt az átadott autó adásvétele, valamint a megvett autó régebbi kettő db, tulajdonos váltását igazoló adásvételi szerződése. Jeleztem útban az autópályáról, ahol mar sajnos nem tudtam visszafordulni, hogy oldjuk meg a dolgot. Az úriember írta, semmi gond, postán megküldi a részemre. Két nappal utána, már csak pénzért, fenyegetve és zsarolva akarta eljuttatni a saját dokumentumaimat. A rendőrség felé jeleztem, nem kezeltek az esetet. Az okmányiroda jegyzőkönyvet állított ki. Többet nem tudott tenni. Mit tehetek ebben az esetben? A postán nem akarják elküldeni a borítékot.

Válasz: Tisztelt Kérdező! Sajnálatos, hogy a rendőrség nem foglalkozott a bejelentéssel, mivel feljelentést szükséges tenni. A dolog kiadása iránti per megindítása is egy opció.

www.jogomvan.hu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket (cookies) használ ahhoz, hogy a weboldal megfelelően működjön, továbbá az oldalt felkereső látogatók számára a legjobb felhasználói élményt lehessen biztosítani. A sütikben elmentett információk a weboldalt felkereső látogatók böngészőjében kerül tárolásra, és olyan adatokat tartalmaznak amelyeknek segítségével felismerhetjük, ha a weboldalra visszalátogat, vagy segít abban, hogy a weboldal melyik oldalait látogatja a felhasználó a leggyakrabban, mik a legérdekesebbek számára, melyik részek a legjobban használhatóak.

A felhasználó a bal oldali rész fülein keresztül a süti beállításokat részletesen be tudja állítani.