Kérdés: A kérdésem az lenne, hogy van egy meg nem szüntetett bankszámlám (megszüntettem 8 éve, de a bank mégsem szüntette meg). Erről nem szereztem tudomást, mert nem küldtek levelet, éves értesítőt, semmit. Nemrég kaptam egy levelet, miszerint több százezer Ft tatozás halmozódott fel a számlavezetési díjból. A bank azt mondja, hogy ebben az esetben nem tudok elévülésre hivatkozni, mivel ők nem mondták fel a szerződést, nem szűnt meg a számla. Így nem keletkezett fix időpontban fix tartozás, hanem a nyitott számla miatt minden hónapban nő maga a tartozás is, nemcsak a kamatok. Nincs kezdő dátuma az elévülésnek. Ez tényleg így van, hogy nem évült el? Sajnos nem találtam idevonatkozó jogszabályt, csak általánosságban 5 év elévülési időt banki tartozások esetén. Ha mégis elévült, akkor milyen jogszabályra lehetne hivatkozni?

Válasz: Tisztelt Kérdező! Az elévülés mindig az esedékességtől kezdődik. Ez annyit jelent, hogy 5 évre visszamenőleg tudja a bank a havi díjakat követelni. Másrészt, ha viszont megszüntette és ezt tudja igazolni is (megtartotta erről az iratot), akkor az elmúlt 5 éves díj sem jár nekik.

www.jogomvan.hu
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket (cookies) használ ahhoz, hogy a weboldal megfelelően működjön, továbbá az oldalt felkereső látogatók számára a legjobb felhasználói élményt lehessen biztosítani. A sütikben elmentett információk a weboldalt felkereső látogatók böngészőjében kerül tárolásra, és olyan adatokat tartalmaznak amelyeknek segítségével felismerhetjük, ha a weboldalra visszalátogat, vagy segít abban, hogy a weboldal melyik oldalait látogatja a felhasználó a leggyakrabban, mik a legérdekesebbek számára, melyik részek a legjobban használhatóak.

A felhasználó a bal oldali rész fülein keresztül a süti beállításokat részletesen be tudja állítani.