Kérdés: Volt párom meggyőzött, hogy adjak neki pénzt és ő befekteti azt. Adtam neki többször is készpénzben. Nincs nyoma annak, hogy adtam neki pénzt, csak ő és én voltunk ott, mikor oda adtam. Majd azzal a kifogással, hogy befuccsolt a befektetés nem adja vissza. Nem láttam bizonyítékot arra, hogy bármit befektetett volna. Az egyetlen egy bizonyíték a facebookon privát chat üzenetek formájában van, ahol kérdezgetem, hogy mi van a pénzzel ő pedig kifogásokat mond, hogy nem tudja, egy barátjának odaadta, ő fektette be, de lehet elveszett vagy ez a barát lenyúlta. Az üzeneteket később törölte. Ezt az ügyet büntetőügyi vagy polgári perre vigyem? Illetve van egyáltalán értelme? Az üzeneteket a rendőrség meg tudja szerezni a facebooktol, ha törölte őket? Elfogadják-e őket bizonyítékként? Vagy mivel nem ismeri be, hogy adtam barmit, csak kifogásokat gyárt, hogy nem tudja mi a pénzzel, így megússza? Illetve minek minősül, amit ő tett?
Válasz: Tisztelt Kérdező! Polgári peres eljárást indíthat, vagy fizetési meghagyásos eljárást, de a leírtak alapján nem sok esélyt látok annak megnyerésére.