Kérdés: Édesanyám gondozásra szorul, idősotthonba kell elhelyeznem. Sajnos nekem nincs megtakarításom, ezért csak állami intézmény jöhet szóba, de ott 1-1,5 év a várakozási idő. Jelenleg kórházban fekszik, egyikből a másikba viszik, mert igazából már nem rájuk tartozik a dolog, nem ott kellene ellátni őt. Szükségük van a férőhelyre. Nem tudom, mit tegyek. Utcára fog kerülni előbb-utóbb?
Válasz: Tisztelt Kérdező! Vélhetően nem fog utcára kerülni. Az Alaptörvényben foglaltak alapján köteles gondoskodni az édesanyjáról. Amennyiben nem tudja ezt megtenni, gondnokság alá helyezési eljárást indíthat. Egyébiránt már nincsenek ilyen várakozási idők, hatalmas volt a járvány utáni üresedés.